Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

"Başka Türkiye yok" Türkiye üretim yoluna Atatürk ilkelerine dönmeli.

Devletin varlıklarını görev zararı var diyerek özelleştirme ya da yabancılaştırma yapanlar Türkiye’yi yönetemezler.
Üretim yapmak bazen zararı sineye çekerek uygulanır. Milli üretim ancak Devletçilik anlayışında mümkündür. Milli kurumlarımızın yabancılaştırılması akıl işi değildir. Devletçilik kalkınmanın öncelikli anahtarıdır. Devleti yönetenlerin kitleri zarar ediyor diye satması 'sonucunda eline geçecek tek şey ithalat yapmak olacaktır. Yapılması gereken neden zarar ettiğini bulup çözüme ulaştırmaktır.

Devletçilik üretimi artırma da öncü olsa da, yeterli değildir. "M.K. Atatürk" Türkiye’deki ilk Kooperatif üyesidir. Üretici tüketici birlikleri kurmak ve bu birlikleri hukukun üstünlüğünde yönetilmesini sağlamak devletin en önemli görevleri arasında yer almalıdır. Pazarlarda rekabet ortamını yakalayabilmek için araştırmak yenilikler yapmakta devletin öncülüğü sayesinde olabilir.

Özel sektörün yapamadıklarını devlet yapmak zorundadır. İthalata yönelmek çözüm değildir.

Verilecek teşvikleri denetlemek zorundayız.  Geçmişteki hatalara yenilerini ekleyerek bir sonuç almamız mümkün değildir.

Sonuç olarak devletçilik anlayışında hukukun üstünlüğünde yenilikleri takip eden araştıran geliştiren bir yapının oluşturulmasına ihtiyacımız var." Başka Türkiye yok"

03 Ocak 2018, 12.28

Kaynak: Ersan Karavelioğlu'nun öz babası İbrahim KARAVELİOĞLU.