Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

AB Gümrük Birliği, Göçmen Sorunu Görüşmeleri Başlıyor

Avrupa Birliği'nin toplantısına katılıyoruz. Bu toplantıda göçmen sorunu ve gümrük birliğinin güncellenmesi de görüşülecek.

AB'ye tam üye olmadan girdiğimiz gümrük birliği anlaşması 22.yıldır ekonomimiz de büyük hasarlara neden olurken' uyum sürecinde bize dayatılan bölücü yasalarıda meclisimizden geçirdik.

Gümrük Birliği anlaşmasına gözü kapalı imza atanlar bugün pişmanlık duyuyorlar. Gümrük Birliği anlaşması sadece sanayi ürünlerini kapsıyordu, Türkiyenin sanayi ürünlerinde ise rekabet gücü sınırlıydı, tarımın, inşaat sektörünün ve benzeri hizmetlerin gümrük kapsamı dışında tutulması gümrük birliğine girmemenin yeterli bahanesi olmasına rağmen Türk görüşmeciler kandırılmıstı diyelim, benim gibi aklı ermezler kandırılmadı, kandırılmak için profesör olmak gerekiyormuş.

Tarımda işlenmiş tarım ürünleri' fındık fıstık, kuru üzüm, incir gibi ürünler gümrük birliğine girmişti, bu ürünler zaten bize yetecek kadardı.

Yıllık 30.milyar dolar zarar ettiğimiz gümrük birliğinden "Doğu Perinçek" çıkacağız derken, diğer partiler avrupa birliği kapısında nöbet tutuyor.

Türkiyenin Tek şansı var oda karşılığı olmayan anlaşmaları iptal etmesidir. Türkiye karşılığı olan anlaşmaları bölge ülkeleriyle, Avrasya batı Asya ülkeleriyle yapabilir.

Vatan partisi iktidarında karşılığı olan anlaşmalar yapılacak. Komşularla birlik içinde, terörle etkin mücadele verilecek.

Altıok milli demokratik devrimi' Atatürk caddesinde yeniden hayata geçireceğiz.

Vatan partisi bu milli duyguları benimseyen halkın ' halkcılık temelinde buluştuğu merkezdir.

Kaynak: Ersan Karavelioğlu'nun öz babası İbrahim KARAVELİOĞLU.